• مناسب برای آرنا 6 به بالا و تورنمونت
 • بدون کارت لجندری
 • متوسط اکسیر مورد نیاز 3.9

این دست به نام دست سه تایی نیز معروف است و دلیل آن استفاده از سه کارت هوگ، والکیری و ماسکتیر می باشد که اگر به شکل مناسب قرار داده شوند تقریبا" غیر قابل توقف اند. همچنین این دست به دلیل دارا نبودن کارت لجندری در آن به تازگی بسیار محبوب شده است.

8 کارت معرفی شده در دست روبرو ترکیب بسیار خوبی برای سه کارت ذکر شده می باشد چرا که اولا" کارت های آن اکسیر زیادی مصرف نمی کنند و ثانیا" تنها دارای یک کارت اپیک می باشد. به همین دلیلی می توان گفت تقریبا" همه افرادی که به آرنا 6 رسیده اند می توانند از آن استفاده کنند. ( دلیل مناسب بودن این دست برای آرنا 6 به بالا این است که آخرین کارت آن ( اکسیر کالکتور ) در آرنا 6 باز می شود.

ماسکتیر : مهم ترین نیروی ضد هوایی شما که دمیج بالا و مناسب برای مقابله با لاواهاند، بالون، بیبی دراگون و ... داره همچنین در حمله نیز اگر به تاور برسه دمیج بسیار زیادی به اون وارد میکنه. ( نکته مهمی که راجع به ماسکتیر وجود داره اینه که رنج وسیعی داره به طوری که می توانه به کنون اتک بده در حالی که کنون اون رو هدف قرار نمیده).

والکیری : یکی از قوی ترین کارت های دفاعی شماست که تنها کافی است اون رو نزدیک نیرو های کم جون دشمن مثل گابلین، اسکلت قرار بدین و تنها با یک چرخش از شر همشون خلاص می شه. برای دفاع در برابر نیرو های قوی تر مانند ویزارد، ویچ و بربر هم کاملا" مناسبه که در مجموع اون رو هم برای حمله و هم دفاع مناسب می کنه.

هوگ رایدر : اصلی ترین کارت تهاجمی شما که به نسبت اکسیری که مصرف می کنه دمیج خوبی به تاور میده و جونش هم نسبتا" زیاده. فقط کافیه اون رو با والکیری همراه کنید و دمیج زیادی که به تاور میده رو تماشا کنید.

اکسیر کالکتور : مهم ترین امتیاز شما نسبت به حریفتون میتونه اکسیر باشه و از اونجایی که کارت هاتون اکسیر کمی مصرف می کنند با اکسیر بیشتر میتونید اونقدر به حریف فشار بیارید تا بتونید به ترکیب ایده آل مورد نظر برای حمله برسید.

کنون : یکی از بهترین ساختمون های دفاعی که برای جلوگیری از نیرو های تهاجمی دشمن مانند هوگ، رویال جاینت و جاینت ایده ال است و به نسبت اکسیری که مصرف می کند دمیج قابل قبولی ارایه می دهد. جایگذاری اون در وسط زمین یکی از تخصصی ترین و در عین حال مهم ترین کار هاست.

پویسن : یکی از قوی ترین کارت های بازی است چرا که علاوه بر مدت زمان زیاد اسپل، سرعت حرکت و دمیج نیروهای دشمن را نیز کاهش می دهد. به ساختمون ها نیز آسیب میزند، ضد کارت های اسپانر مانند گابلین هات و بربر هات می باشد. اکسیر کالکتور را به شکل موثری از کار می اندازد و ... از اون می شه برای دفاع و حمله استفاده کرد.

زپ : یکی از کارت های خارق العاده بازی است که کاربرد های زیادی دارد. از آن می توان برای از بین بردن نیرو های کم جون مثل گابلین ها استفاده کرد، حرکت نیرو های دشمن را به تعویق انداخت، هدف دشمن را ریست کرد که در کنار پویسن، والکیری و هوگ رایدر عالی عمل می کند.

اسکلت ها : بهترین گزینه برای پرت کردن حواس نیرو های تهاجمی دشمن مانند پکا ، ماسکتیر ، نایت و ... می باشد. دقت شود که تنها از آن برای دفاع استفاده شود چرا که معمولا" در حمله کاربرد موثری ندارند.

استراتژی ها :

 • در صورت امکان شروع را با اکسیر کالکتور و آن هم در اکسیر 10 داشته باشید. اگر آن را نداشتید می توانید ماسکتیر را پشت کینگ تاور بگذارید.
 • سعی کنید در دفاع والکیری را پشت تانک و جایی قرار دهید که ابتدا نیرو های ضعیف تر را نابود کند.
 • در صورتی که کنون را دقیقا" وسط قرار دهید تمامی نیرو های مهاجم مانند هوگ، جاینت و ... از هر سمتی که بیایند ابتدا به سمت آن می روند.
 • در استفاده از اسپل های زپ و پویسن محتاط باشید و این را مد نظر داشته باشید که ممکن است حریفتان مینیون هورد داشته باشد. ( برای مثال اگر پویسن را استفاده کنید و حریف بلافاصله از جاینت به همراه مینیون هورد استفاده کند کار شما تمام است! ( زپ در شرایط برابر مینیون ها را نمی کشد )
 • سعی کنید در دفاع و حمله ( به خصوص دفاع ) تا جای ممکن از روش های متفاوتی استفاده کنید تا حریف دست شما را نخواند. ( هرچند در این مورد این دست ضعف دارد )

ضعف ها

 • یکی از ضعف های این دست این است که شما روش های مختلف دفاع و یا حمله زیادی ندارید چرا که تمام حمله شما وابسطه به هوگ است. در صورتی که حریف به خوبی جلوی آن را بگیرد به بن بست می خورید.
 • ضعف دیگر که به دنبال ضعف قبلی می آید شناخته شده بودن این نوع دست می باشد به طوری که شاید برای تروفی های پایین مناسب به نظر برسد اما در تورنومنت ها و تروفی های بالا همه نحوه دفاع در برابر این نوع دست را فرا گرفته اند.
 • یکی از ضعف های این دست مینی پکاست. یعنی اگر حریفتان از این نیرو برای دفاع استفاده کند شما به مشکل بر می خورید چرا که اکثر نیرو ها و اسپل های شما برای مقابله با جمعی نیروی با جون کم مناسب است که مینی پکا از این قاعده مستثنی است.
 • عدم داشتن نیرو های زیاد ضد هوایی یکی از ضعف های عمده این دست است به گونه ای که لاوا/بالون برای نابودی شما کاملا" کافی است.

در صورتی که از این نقد و بررسی خوشتان آمده است به ما امتیاز بدهید.

 

پاسخ دهید